:::

Pogrom! Clearex pokazał klasę!

19.12.20Utworzono
Ostatni mecz w tym roku transmitowany na kanale nSport+ nie zawiódł. Albo raczej: nie zawiódł Clearex Chorzów, który nie przejął się kamerami i zagrał bardzo odważny, otwarty, widowiskowy futsal - zasłużenie pokonując GI Malepszy Leszno aż 9:1.

Z meczami telewizyjnymi czasami bywa tak, że drużyny skupiają się przede wszystkim na tym, by nie popełnić błędu w obronie. Chowają się za podwójną gardą i czekają na błąd przeciwnika. Clearex - tak jak to ma w zwyczaju - postawił na atak. I wygrał.

Strzelanie w 8. minucie rozpoczął Przemysław Dewucki, ale brawa należą się głownie Krzysztofowi Saliszowi, który świetnie podał do Dewuckiego - a ten tylko dostawił nogę. W 11 minucie na brawa zasłużył Mikołaj Zastawnik. "Zatańczył" z rywalami i wyłożył piłkę Adamowi Wędzonemu, a ten płaskim uderzeniem podwyższył na 2:0. A w ostatniej minucie pierwszej połowy Wędzony odebrał piłkę Michałowi Bartnickiemu, zagrał do Sebastiana Brockiego - a ten strzałem z "czuba" zmienił rezultat na 3:0.

W międzyczasie pod obu bramkami nie brakowało sytuacji do strzelenia gola, ale jednak Clearex grał ze zdecydowanie większym polotem. Goście oddali sporo strzałów, jednak świetny mecz rozegrał bramkarz Clearexu, Rafał Krzyśka.

Na początku drugiej połowy nic się nie zmieniło. W 22 minucie Brocki udowodnił, że był dobrym transferem Clearexu - zaliczył przechwyt i sam umiejętnie strzelił pod poprzeczkę, podwyższając na 4:0.

A w 27 minucie obejrzeliśmy jedną z najpiękniejszych akcji w tym sezonie STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Zakończył ją Zastawnik, ale brawa należą się głównie Dewuckiemu oraz Sebastianowi Leszczakowi, który ją rozpoczął. To raczej będzie - ze względu na akcję - kandydat do gola kolejki. W kolejnej minucie Zastawnik zagrał do Leszczaka i było 6:0.

Goście wycofali bramkarza, lecz szybko źle to się skończyło. I mieliśmy pogrom. Honor gości uratował Kacper Konopacki.

Clearex Chorzów - GI Malepszy Leszno 9:1 (3:0)

Bramki: Dewucki (80), Wędzony 2 (11, 30), Brocki 2 (20, 22), Zastawnik (27), Leszczak 2 (28, 31), Rotuski (32) - Konopacki (37)