:::

Polska lepsza od Belgii

03.12.18Utworzono
Zwycięstwem zakończyli biało – czerwoni pierwszy z dwóch towarzyskich meczów z Belgią. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego wygrali 2:1, a bramki zdobywali Ci, którzy w ostatnich tygodniach imponowali formą strzelecką także w Futsal Ekstraklasie czyli Marcin Mikołajewicz i Michał Marek.

Dla obu był to wyjątkowy mecz. Marcin Mikołajewicz przed meczem otrzymał okazałą paterę z okazji setnego meczu w reprezentacji Polski. Po chwili popularny „Miki” sam sobie zrobił prezent na jubileusz. Michał Marek z kolei przyjechał na zgrupowanie w glorii najskuteczniejszego gracza Futsal Ekstraklasy. Wcześniej był już próbowany w reprezentacji, ale nigdy nie pokazał pełni swoich umiejętności. Teraz przechylił szalę zwycięstwa zdobywając drugą bramkę.

Tak jak jednak wszyscy pozostali reprezentanci zasłużyli na brawa, tak z pewnością z bardzo dobrej strony, zwłaszcza w drugiej połowie, pokazał się Michał Kałuża. Często był zatrudniany przez rywali – zwłaszcza strzałami z dystansu, nie dał się jednak zaskoczyć. Przy bramce w pierwszej połowie nie miał natomiast za wiele do powiedzenia.

Emocje w tym spotkaniu były do samego końca, Belgowie nawet grając w osłabieniu wierzyli w zdobycie bramki, ale ostatecznie nasza reprezentacja wygrała. W środę kolejne spotkanie, tym razem w Starogardzie Gdańskim.

Polska – Belgia 2:1 (1:1)

Bramki: Mikołajewicz 1, Marek 26 – Ettalaki 18