27-28.08.2022

  • Red Dragons Pniewy VS Clearex Chorzów
  • MOKS Słoneczny Stok Białystok VS KS Constract Lubawa
  • BSF Bochnia VS Legia Warszawa
  • FC REITER Toruń VS Dreman Opole Komprachcice
  • Widzew Łódź VS GI Malepszy Futsal Leszno
  • Piast Gliwice VS Red Devils Chojnice
  • AZS UŚ Katowice VS Rekord Bielsko-Biała
  • AZS UW Darkomp Wilanów VS GREDAR FIT-MORNING BRZEG

Polski futsal przeciwko koronawirusowi

02.04.20Utworzono
/uploads/assets/2277/91684703_1311390282403495_4430445352088240128_o.png
Z powodu koronawirusa większość obiektów sportowych zostało zamkniętych na cztery spusty, a rozgrywki zawieszono do odwołania. Włodarze i zawodnicy pierwszoligowego Futsalu Oborniki postanowili zaprosić całe futsalowe środowisko do wzięcia udziału w Turnieju Charytatywnym FIFA 20. W e-sportowej rozgrywce wezmą udział przedstawiciele Futsal Ekstraklasy, I Polskiej Ligi Futsalu oraz niższych klas rozgrywkowych.

- Cały pomysł z organizacją turnieju był niezwykle spontaniczny. Na początek chcieliśmy zaprosić do udziału tylko zespoły z I ligi, ale później cały projekt mocno się rozrósł, zainteresowanie było spore, więc postanowiliśmy stworzyć coś większego. Coś, co zintegruje całe futsalowe środowisko w dobie koronawirusa i pozwoli jeszcze wspomóc szczytny cel. W sumie mamy 32 zawodników i wielu gracz z najwyższej klasowy rozgrywkowej. Wierzę, że czeka nas dobra zabawa – powiedział Marek Gonda, główny pomysłodawca turnieju i bramkarz popularnych Wicherków.

 

Już w 1. kolejce dojdzie do kilku ciekawych pojedynków, w których zmierzą się zawodnicy, występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jakuba Molickiego czeka potyczka z Arturem Ząbkiem. Podobno z padem w ręku zawodnik Grupy Inwestycyjnym Malepszy Leszno radzi sobie tak samo dobrze, jak parkiecie.

 

- Zdarza mi się dla relaksu, po meczu Futsal Ekstraklasy, odpalić konsolę i zagrać kilka ligowych spotkań. Więc pad na pewno nie jest mi obcy. Najczęściej gram Realem Madryt, ale w turnieju wyjątkowo postawię na Barcelonę ze względu na wyższe umiejętności poszczególnych graczy. Udział w całym przedsięwzięciu traktuję przede wszystkim jako dobrą zabawę – stwierdził Jakub Molicki, gracz beniaminka z Wielkopolski.

 

Przedstawiciel Uniwersytetu Śląskiego Katowice spokojnie podchodzi do pierwszego pojedynku. Na mecz otwarcia ma już przygotowaną specjalną taktykę, ale woli na razie nie zdradzać szczegółów, bo zdaje sobie sprawę, że przeciwniki wysoko zawiesi poprzeczkę.

 

- Inicjatywa jest godna uwagi i pozwoli trochę oderwać się od siedzenia w domu. Zmobilizowałem się do tego stopnia na ten turniej, że kupiłem konsolę. Zagram na pewno Liverpoolem i liczę na mocne skrzydła angielskiego zespołu. Do tego wszystkiego żelazna defensywa, jak z początku tego sezonu w wykonaniu AZS-u Katowice i powinno być całkiem dobrze. Od małego lubię grać w gry sportowe, więc jestem dobrej myśli – zdradził Artur Ząbek, reprezentant Akademików z Katowic.

 

Organizatorzy obiecują, że wszystkie starcia będzie można śledzić on-line. Przez cały turniej będzie również prowadzona specjalna zbiórka na walkę z koronawirusem. Każda wpłacona złotówka będzie cenna.

 

- Chcemy w jakimś stopniu włączyć się do walki z epidemią w naszym kraju. Przez cały turniej włączamy się do ogólnopolskiej zbiórki i założyliśmy nawet w tym celu futsalową skarbonkę. Za zgromadzone środki zostaną zakupione środki ochrony osobistej, które są teraz na wagę złota w polskich szpitalach – dodał Gonda.

 

Zachęcamy do kibicowania i odwiedzenia fanpage`a, który jest dedykowany temu wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/808997306252999/

 

Zdjęcie: Futsal Oborniki