Postrzelali

10.11.19Utworzono
25 goli w trzech meczach - to niezła reklama dzisiejszych meczów Futsal Ekstraklasy. Drugie zwycięstwo w drugim meczu nowego trenera Piasta Gliwice, udany finisz FC Toruń oraz 10 goli Clearexu Chorzów - to ważne wydarzenia z dzisiejszych spotkań.

W starciu Gwiazdy Ruda Śląska z Piastem Gliwice stawka było oderwanie się od strefy spadkowej. To w pełni udało się gościom, którzy w 2 minucie i 26 sekundzie prowadzili już 2:0. Najpierw Douglas Ferreira dobił strzał Michała Grecza, a potem Dominik Solecki popisał się pięknym rajdem - minął trzech rywali - i wyłożył piłkę Sebastianowi Szadurskiemu. Później dwa gole dołożył Victor Tavarez i gliwiczanie (na zdjęciu) pod wodzą trenera Orlando Duarte spokojnie kontrolowali przewagę.

Dużo emocji przyniosło spotkanie FC Toruń z AZS UŚ Katowice. Goście prowadzili 1:0 i 2:1, ale w 34 minucie z rzutu karnego wyrównał Krzysztof Elsner, a w 37 minucie Mateusz Waszak strzałem czubkiem buta ustalił wynik na 3:2 dla torunian.

Aż 13 goli obejrzeli kibice w Chojnicach, ale fani Red Devils Chojnice nie mogli być zadowoleni, gdyż ich zespół przegrał z Clearexem Chorzów aż 3:10. Po dwa gole dla Clearexu zdobyli Przemysław Dewucki, Mikołaj Zastawnik i Sebastian Leszczak.