:::

Przeżyjmy to jeszcze raz!

28.05.18Utworzono
Sezon 2017/2018 Futsal Ekstraklasy niemal za nami. Jaki był? Przeżyjmy to jeszcze raz!

1. kolejka. Strzelanina w Białymstoku - Słoneczny Stok Białystok, beniaminek, nie przestraszył się wicemistrza Gatty Zduńska Wola. W 1 minucie objął prowadzenie, w 3 minucie przegrywał 1:2, do przerwy prowadził 4:3, potem przegrywał 4:5, ale w ostatniej minucie Marcin Firańczyk wyrównał na 5:5.

2. kolejka. Rekord Bielsko-Biała gromi Pogoń'04 Szczecin 13:1. A Maciej Osłowski z AZS UG Gdańsk strzela sześć goli  Solnemu Miastu Wieliczka.

3. kolejka: Clearex Chorzów prowadzi do przerwy z AZS UG Gdańsk 3:0 do przerwy i... remisuje 3:3

4. kolejka. Rekord znów imponuje: wygrywa 10:3 z Red Dragons Pniewy. A FC Toruń punktuje zespół swojego byłego trenera, Klaudiusza Hirscha - drużynę Piasta Gliwice 4:0

5. kolejka. Rekord nie zatrzymuje się - 9:2 z FC Toruń

6. kolejka. Niespodzianka w Szczecinie: osłabiona kadrowo Pogon'04 wygrywa 5:2 z wicemistrzem i wiceliderem, Gattą

7. kolejka. Rekord goni rekord - mistrz kraju wygrywa z AZS UG Futsal aż 14:4

8. kolejka. Odradza się Clearex - wygrywa na wyjeździe z FC Toruń 3:2

9. kolejka. Hit pierwszej rundy dla Rekordu: zespół z Bielska-Białej pokonuje Gattę 5:2

10. kolejka. Kto zatrzyma Rekord? Nie Piast Gliwice, który przegrywa z nim u siebie 2:9

11. kolejka. Nie popisali się strzelcy w Szczecinie - po niezwykle słabym meczu Pogoń'04 - AZS UŚ Katowice zaledwie 1:1

12. kolejka. Bardzo smutna kolejka, gdyż Solne Miasto Wieliczka nie rozgrywa meczu z LEX Kancelarią Słomniki, która wycofuje się z rozgrywek. Gatta gromi  łoneczny Stok Białystok aż 14:6.

13. kolejka. W walce o drugie miejsce Gatta pokonuje FC Toruń 5:3

14. kolejka. AZS UŚ Katowice stawia na wyjeździe nadspodziewanie silny opór Rekordowi. Do 30 minuty prowadzi 2:1 - przegrywa 3:7.

15. kolejka. Sebastian Leszczak strzela pięć goli dla Clearexu w wyjazdowym meczu z MOKS Słoneczny Stok Białystok (5:5)

16. kolejka. Szalony mecz w Toruniu: FC Toruń przegrywa do przerwy z Rekordem 0:5 i... omal nie remisuje. Ostatecznie 5:6

17. kolejka. 3:0 po 14 minutach, a jednak Red Dragons Pniewy tylko remisują z AZS UG Futsal 4:4

18. kolejka. Kompromitacja w Szczecinie: Pogon'04 przegrywa z Piastem Gliwice aż 1:10

19. kolejka. Świetny mecz w Pniewach. Do 28 minuty bez goli, a potem Red Dragons pokonują Gattę 5:2

20. kolejka. Hit rundy rewanżowej dla mistrza: Gatta - Rekord 2:3 po golu Artura Popławskiego w przedostatniej minucie.

21. kolejka. Kolejny rekord sezonu, tym razem dumni mogli być tylko bramkarze: AZS UG Futsal - Słoneczny Stok Białystok 1:0

22. kolejka. Znów ciekawie z Pniewach, ale ku zmartwieniu miejscowych kibiców Red Dragons przegrywają z Clearexem 3:4

23. kolejka. FC Toruń - Clearex 2:2 i losy medali wciąż nieznane.

24. kolejka. Fc Toruń zatrzymuje Rekord - 2:2. Solne Miasto Wieliczka musi pogodzić się ze spadkiem z ekstraklasy.

25. kolejka. Rekord przegrywa pierwszy mecz - 2:4 u siebie z Clearexem. Ale i tak cieszy się z mistrzostwa, bo Gatta przegrywa 1:4 z Toruniem

26. kolejka. Clearex przegrywa 0:2 z Gattą i traci szansę na medal.

27. kolejka: Rekord wygrywa 3:2 z Gattą, ale dwa dni później goście cieszą się ze srebrnego medalu, bo FC Toruń przegrywa z Piastem Gliwice 0:3 i musi zadowolić się brązem.