Radość Dremana, smutek Red Devils

25.04.21Utworzono
Dreman Opole Komprachcice pokonał w Chojnicach Red Devils 5:3 i zrobił ogromny krok ku utrzymaniu się w STATSCORE Futsal Ekstraklasie.

Dreman objął prowadzenie po golu Viniciusa Teixeiry w 4 minucie, który będąc w polu karnym uderzył w górną część bramki gospodarzy. W 18 minucie Vinicius pięknie zagrał do Nuno Chuvy, a ten technicznym strzałem z lewej strony w długi róg podwyższył na 2:0 dla gości.

Po przerwie, w 22 minucie Vadym Ivanov uderzeniem z bardzo ostrego kąta zaskoczył bramkarza chojniczan Kevina Kollara. W 24 minucie ładnie na bramkę Dremana strzelił Przemysław Laskowski, a odbitą przez bramkarza piłkę spokojnie dobił Mykyta Storozhuk i było 1:3. A w 32 minucie Łukasz Sobański zagrał piłkę z autu do Roberta Świtonia - ten sobie ją podbił i mocnym uderzeniem zdobył kontaktową bramkę. Jednak w 37 minucie Serhii Fil mocno uderzył z przedłużonego rzutu karnego, przełamał ręce Kollara i było 2:4. Minutę później na 5:2 podwyższył po kontrze Krzysztof Elsner. Na 16 sekund przed końcem rozmiary porażki zmniejszył Świtoń.

Dreman wygrał, znacząco oddalił się od strefy spadkowej, a Red Devils (na zdjęciu) chyba do końca będą walczyć o utrzymanie się.

Red Devils Chojnice - Dreman Opole Komprachcice 3:5 (0:2)

Bramki: Storozhuk (24), Świtoń 2 (33, 40) - Vinicius (4), Chuva (18), Ivanov (22), Fil (37-przedłużony karny), Elsner (38)