Rekord bez litości. P.A. Nova spada z ligi!

17.04.21Utworzono
Rekord Bielsko-Biała wygrał z P.A. Novą Gliwice aż 14:1. Tym samym bielszczanie wbili ostatni gwóźdź do trumny gliwiczan z napisem „spadek”.

Mecz ostatniej szansy. Tak można było określić spotkanie P.A. Novy Gliwice z Rekordem Bielsko-Biała. Dla gospodarzy było to bowiem spotkanie o wszystko, albo nic – zwycięstwo przedłużało ich nadzieję na utrzymanie, porażka zaś spychała ich do I ligi.

I tak jak można było się spodziewać, na nieszczęście kibiców z Gliwic, realizacja tego drugiego scenariusza nastąpiła bardzo szybko. Już po dwóch minutach Rekordziści prowadzili 2:0, a na liście strzelców znaleźli się Artur Popławski oraz Paweł Budniak.

Zaraz potem rezultat podwyższył jeszcze Alex Viana i bielszczanie mieli już to spotkanie pod całkowitą kontrolą. Najlepszym dowodem był fakt, że na przerwę schodzili przy wyniku… 11:0!

Niewiele lepiej wyglądało to po zmianie stron. Gospodarze wytrzymali nieco ponad pięć minut bez starty gola, ale wtedy do piłki doszedł Viana i skompletował swojego kolejnego hat tricka w tym sezonie.

Ostatecznie licznik bramek Rekordu zatrzymał się na 14 bramkach. Jedyne honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Patrik Zatovic, ale w obliczu już pewnego spadku, było to raczej marne pocieszenie.

P.A. NOVA GLIWICE – REKORD BIELSKO-BIAŁA 1:14 (0:11)

Bramki: Patrik Zatovic (28) - Artur Popławski (2, 12, 32), Paweł Budniak (2, 12), Alex Viana (4, 9, 26), Matheus Ferreira (9, 11), Michał Marek (13), Łukasz Biel (14), Kamil Surmiak (19), Kamil Hutyra (33).