DniGodzinMinutSekund
Start ligi

Rekord nowym liderem

16.11.19Utworzono
Wiele emocji dostarczyły sobotnie mecze w Futsal Ekstraklasie. Dotychczasowy lider zremisował u siebie po bardzo ciekawym spotkaniu z coraz lepiej spisującym się Piastem Gliwice, co skrzętnie wykorzystał Rekord. Bielszczanie po wygranej z Gwiazdą awansowali na fotel lidera. Przynależność do czołówki potwierdziły ekipy z Chorzowa i Jelcza-Laskowic.

Dotychczasowy lider z Lubawy w meczu z drużyną, która wygrała trzy ostatnie mecze zafundował wiele emocji. W ekipie gości przypomniał o sobie Dominik Solecki, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Gospodarze na początku drugiej połowy doprowadzili do wyrównania, ale Piast ponownie wyszedł na prowadzenie. Na trafienie Michała Cygnarowskiego w ostatnich sekundach odpowiedział Pedro Pereira.

Bez historii był właściwie mecz w Chorzowie. Clearex, który w ostatniej kolejce zdobył dziesięć bramek w Chojnicach, tym razem zaaplikował cztery bramki innej drużynie będącej w kryzysie. GSF Gliwice przegrał pięć kolejnych meczów, a tym razem drużynie chorzowskiej nie był w stanie strzelić nawet gola. Na listę strzelców wpisał się między innymi Mikołaj Zastawnik, podopieczny trenera GSF Gliwice Błażeja Korczyńskiego z reprezentacji Polski. Dość niespodziewanie jednostronny przebieg miało także spotkanie w Pniewach. Gospodarzy przy stanie 0:3 było stać jedynie na honorowe trafienie autorstwa Adriana Skrzypka. Pechowo, bo bramką samobójczą z pniewską publiką przywitał się Giorgi Silavaga. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich minutach drugiej połowy, ale goście na ten sukces zasłużyli.

Nie było mowy o niespodziance w meczu mistrza Polski z beniaminkiem. Rekord Bielsko-Biała nie dał żadnych szans Gwieździe z Rudy Śląskiej. Gospodarze już właściwie w ciągu szesnastu minut rozstrzygnęli rywalizację w tym spotkaniu, zdobywając w tym czasie cztery bramki. W drugiej połowie kontrolowali wydarzenia na parkiecie strzelając kolejne gole. Na listę strzelców wpisał się między innymi Łukasz Biel, a łącznie po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Michał Marek i Alex Viana. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Paweł Barański, a rudzianie na pierwsze punkty na wyjeździe muszą jeszcze poczekać.

Constract Lubawa – Piast Gliwice 3:3

Bramki: Budzyn, Pedro De Oliveira Silva, Pedro Henrique Da Silva Pereira – Solecki 2, Cygnarowski

Clearex Chorzów – GSF Gliwice 4:0

Bramki: Mizgajski, Zastawnik, Seget, Vakhula

Red Dragons Pniewy – Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 1:5

Bramki: Skrzypek – Pautiak, Firańczyk, Silavaga (s), Sergio Solano 2

Rekord Bielsko-Biała – Gwiazda Ruda Sląska 9:1

Bramki: Marek 2, Alex Viana 2, Janovsky, Biel, Budniak, Gąsior, Popławski – Barański