Rekord startuje w Lidze Mistrzów!

24.11.20Utworzono
Już jutro Rekord Bielsko-Biała wystartuje w futsalowej Lidze Mistrzów. I trudno się spodziewać, aby był to jednorazowy występ, ponieważ zdecydowanym faworytem spotkania ze Swansea Univeristy FC są właśnie zawodnicy Andrzeja Szłapy.

Po porażce w ligowym klasyku z Clearexem Chorzów, Rekord Bielsko-Biała będzie miał możliwe szybką okazję do podbudowania dobrych morali w zespole. Drużyna Andrzeja Szłapy zmierzy się bowiem w rundzie wstępnej Ligi Mistrzów, gdzie jej rywalem będzie walijskie Swansea Univeristy FC.

 

Przeciwnicy z Wysp Brytyjskich nie powinni sprawić większych problemów aktualnym mistrzom Polski, ale mimo to Rekordziści zapewne podejdą do tego spotkania z należytą pokorą i szacunkiem do rywala.  

 

Co wiemy o rywalu?

 

Drużyna przyjezdnych jest stosunkowo młodym zespołem. Powstała dopiero dwa lata temu i jak można się dowiedzieć kilku zawodników łączy tam grę w futsal z piłką nożną. W zespole tym znajdziemy także dwóch reprezentantów Walii - Adama Orme oraz Warrena Hudsona.

 

W Lidze Mistrzów Swansea znalazło się z kolei dzięki decyzjom władz rozgrywek. Liga walisjka podzielona jest bowiem na dwie konferencje - południową oraz północną, a jako że rozgrywek, podobnie jak w naszej lidze nie udało się dokończyć – prawo gry w Champions League przyznano na podstawie średniej punktów na mecz oraz średniej różnicy bramek.

 

Ciekawostką może być fakt, że drugą z konferencji wygrali zawodnicy KS Hussars Futsal Club, a więc klubu złożonego z polskich zawodników, którzy mistrzostwo ligi przegrali o 0.4 średniej różnicy bramki na spotkanie.

 

Dla Rekordzistów będzie to już druga potyczka z walijską drużyną w Lidze Mistrzów. Dwa lata temu bielszczanie mierzyli się z Cardiff Univeristy, które ograli wysoko, bo aż 10:1 (skrót z tego spotkania możecie obejrzeć TUTAJ).

 

- Nie mamy zbyt wiele materiałów na temat gry przeciwnika. Parę lat temu graliśmy z drużyną z Walii w eliminacjach Ligi Mistrzów i na pewno możemy się spodziewać, iż będzie to zespół nastawiony na twardą grę w defensywie. Drużyny z tych rejonów Europy są dobrze przygotowane fizycznie i walczą o każdy centymetr boiska – mówi przed meczem Bartłomiej Nawrat.

 

- Poziom ligi walisjkiej jest bardzo niski. Co roku faworytem rozgrywek jest Cardiff Univeristy, jednak przez problemy z pandemią Cardiff nie zagrało wszystkich spotkań i pierwsze było Swansea. Myślę, że będzie podobnie jak wtedy, gdy Rekord wysoko pokonał Cardiff Univerity dwa lata temu, ponieważ w zespole ze Swansea mogą być zebrani najlepsi zawodnicy z innych drużyn (w tym Cardiff) i to nie tylko tych futsalowych, ale też np. 1. ligi walisjkiej w piłce 11-osobowej. Poza tym zespoły z Walii nie miały też gdzie trenować, a mogły się jedynie spotykać przed turniejami - ocenia Seweryn Suslow z KS Hussars Futsal Club, mistrza konferencji północnej ligi walijskiej.

 

Początek spotkania już jutro - w środę o godzinie 18.00 w hali „Pod Dębowcem”. Pół godziny wcześniej rozpocznie się zaś studio przedmeczowe, które (tak samo jak i całe spotkanie) będzie można obejrzeć na antenie nSport+. Serdecznie zapraszamy!

 

Skład Swansea Univeristy FC:

 

Bramkarze: Luke Martin (27 l./Walia), Luke Wallace (24 l./Walia), David Redfern (31 l./Anglia).

 

Zawodnicy z pola: Elliot Jones (22 l./Walia), Oliver Roberts (22 l./Walia), Huw Beynon (34 l./Walia), Warren Hudson (28 l./Walia), Thomas Johnston (21 l./Walia), Jean-Baptiste Fischer (22 l./USA), William Gill (21 l./Anglia), Erik Tomlinson (20 l./Anglia), Giles Beven (22 l./Anglia), Jordan Harris (26 l./Walia), Seifallah Abouarram (23 l./Egipt), Adam Orme (29 l./Walia), Cameron Langan (20 l./Anglia), Natan Townsend (20 l./Anglia), Usamah Abdullateef (18 l./Nigeria), Victor Caballero (19 l./Hiszpania).

 

Trener: Jack Long.


Autor: Łukasz Leski