Rekord wchodzi do finału razem z drzwiami

20.04.22Utworzono
Rekord Bielsko-Biała wygrał w spotkaniu rewanżowym półfinału Pucharu Polski z Gredarem Fit-Morning Brzeg aż 12:4 i jako pierwszy awansował do finału tych rozgrywek. W nim zagra z kimś z pary Constract Lubawa – Red Dragons Pniewy.

Zdecydowanym faworytem awansu do finału Pucharu Polski byli gracze Rekord Bielsko-Biała. Aktualni mistrzowie Polski wygrali w Brzegu 5:3 i w rewanżu mogli pozwolić sobie nawet na minimalną porażkę. Jak się jednak okazało bielszczan minimalizm absolutnie nie interesował i pierwszego finalistę można było w zasadzie ogłosić jeszcze w pierwszej połowie.

Worek z bramkami otworzył w 8. minucie strzałem zza pola karnego Mikołaj Zastawnik, trzy minuty później podwyższył z prawej nogi Sebastian Leszczak i Rekordziści zaczęli strzelecki popis. Najpierw grę w przewadze brzeżan i błąd w rozegraniu wykorzystał Michał Marek, następnie z dalszej odległości w samo okienko trafił Stefan Rakić, a wynik do przerwy na… 7:0 ustalił Łukasz Biel. Pivot bielszczan w nieco ponad trzy minuty skompletował hat-tricka i kibice zgromadzeni w Cygańskim Lesie mogli się powoli zastanawiać z kim im przyjdzie zagrać w wielkim finale.

Po zmianie stron przyjezdni zdołali jednak w końcu zagrać skutecznie w ofensywie, a grę w przewadze i składną szybką wymianę piłki zwieńczył Viacheslav Kozhemiaka. Kilka minut później na listę strzelców wpisał się również Kacper Kędra, a na 7:3 zza pola karnego trafił Kamil Kucharski.

Rekordzistów na właściwe tory przywrócił dopiero wzięty czas, czego szybkim dowodem były gole Pawła Budniaka i Michała Marka. Swoją bramkę zaliczył także Miłosz Krzempek, a więc zawodnik z rocznika 2004, który razem z Makymem Malinovksyim dostał więcej czasu na boisku w drugiej części spotkania.

Do końca spotkania trafiali jeszcze Dawid Witek oraz dwukrotnie Michał marek, który ustalił rezultat spotkania na 12:4, a całego dwumeczu na 17:7. Tym samym Rekord awansował do finału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Constractem Lubawa lub Red Dragons Pniewy. Pierwsze spotkanie bielszczanie rozegrają przed własną publicznością.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – GREDAR FIT-MORNING BRZEG 12:4 (7:0)

Bramki: Mikołaj Zastawnik (8), Sebastian Leszczak (11), Michał Marek (13, 31, 37, 39), Stefan Rakić (13), Łukasz Biel (14, 15, 17), Paweł Budniak (30), Miłosz Krzempek (32) – Viacheslav Kozhemiaka (21), Kacper Kędra (28), Kamil Kucharski (30), Dawid Witek (32).