Rekord wykonał zadanie na szóstkę

25.11.20Utworzono
Mistrz Polski, Rekord Bielsko-Biała, pewnie 6:0 pokonał walijski zespół Swansea University w rundzie preeliminacyjnej UEFA Futsal Champions League i awansował do grona 32 najlepszych drużyn w Lidze Mistrzów.

Rekord był faworytem i nie zawiódł. Zwycięstwo było pewne i niezagrożone - o to chodziło.

Prowadzenie w 5 minucie uzyskał po dwójkowej akcji Matheus, mocnym strzałem ze środka przy słupku. W 15 minucie Artur Popławski czubkiem buta z prawej strony podwyższył na 2:0, ale ozdobą pierwszej połowy było trafienie Pawła Budniaka w ostatniej minucie - Budniak stojąc tyłem przed bramką, zaskoczył bramkarza rywali uderzeniem piętą pod poprzeczkę. Niedawno podobnego gola strzelił w STATSCORE Futsal Ekstraklasie.

Po przerwie, w 24 minucie Budniak mocno uderzył z lewej strony, trafił rywala - i mieliśmy samobójcze trafienie na 4:0. W 26 minucie po rzucie rożnym Alex Viana strzelił na 5:0, a w 35 minucie uderzeniem z lewej strony w krótki róg trafił na 6:0.

Rekord jest w gronie 32 najlepszych zespołów Ligi Mistrzów. 9 grudnia pozna kolejnego rywala. Mecze o awans do grona 16 najlepszych drużyn - w styczniu 2021 roku.

Rekord Bielsko-Biała - Swansea University 6:0 (3:0)

Bramki: Matheus (5), Popławski (15), Budniak (20), Johnston (24-samobójcza), Viana 2 (26, 35)

Rekord: Nawrat – Popławski, Janovsky, Budniak, Marek, Korpela, Matheus, Alex Viana, Surmiak, Biel, Bernardo, Hutyra, Kubik, Mura.