Rekord z kolejnym tytułem

27.01.19Utworzono
W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-14, które w weekend odbyły się w Bielsku-Białej, bezkonkurencyjni byli gospodarze. Rekord w finale pokonał Sobek Kraków aż 8:0, trzecie miejsce przypadło drużynie Jantar Ustka.

Ekipa z północy Polski w "finale pocieszenia" wygrała 3:2 z GKS Wikielec. Bielszczanie nie mieli sobie równych – w dwóch finałowych spotkaniach zdobyli łącznie szesnaście bramek, ani jednej nie stracili – ale ten sukces był jednak dla klubu wyjątkowy. - Może o tym mało kto teraz już pamięta, ale Rekord po raz ostatni we własnej hali zdobył młodzieżowe mistrzostwo Polski ponad dziesięć lat temu, wtedy jeszcze w kategorii U-19. Byliśmy organizatorem turniejów finałowych w kolejnych latach, ale tytułów nie zdobywaliśmy – przypominał prezes Janusz Szymura.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Miłosza Krzempka ze zwycięskiej ekipy, bramkarzem najlepszym został Filip Gołoś z Jantaru Ustka, zaś najlepszym strzelcem turnieju został Bartosz Apostołowicz z zespołu Beniaminek '03 Starogard Gdański. Zdobył on 11 bramek.