Rekord z mistrzostwem Polski w Futsalu Kobiet

26.03.23Utworzono
Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w sezonie 2022/23. Nie, to nie końcowe rozstrzygnięcia w FOGO Futsal Ekstraklasie, lecz jego odpowiednika w kobiecym futsalu. Rekordzistki po raz pierwszy w historii sięgnęły po tytuł najlepszego zespołu w Mistrzostwach Polski.

W ostatnich latach rywalizacja w Ekstralidze Kobiet odbywa się w dwóch grupach - północnej i południowej. Awans do ćwierćfinału uzyskują po cztery najlepsze zespoły z obu grup. Z ćwierćfinałów (które odbywają się na zasadzie meczu i rewanżu) awans do turnieju Final Four uzyskują cztery najlepsze zespoły. W obecnym sezonie były to: Rekord Bielsko-Biała (gospodynie turnieju), AZS UAM Poznań (obrończynie tytułu), Słomniczanka Słomniki i Wierzbowianka Wierzbno.

Turniej finałowy w tym roku odbywał się w Bielsku-Białej w sobotę i niedzielę. W pierwszym dniu doszło do rywalizacji półfinałowych. W pierwszym z nich Rekord pewnie pokonał Wierzbowiankę Wierzbno aż 5:1. Do wyłonienia drugiego finalisty potrzebna była dogrywka. W niej Słomniczanka Słomniki pokonała AZS UAM Poznań 4:3.

Mecz o trzecie miejsce przyniósł wiele emocji. Poznanianki (które w ostatnich dwóch latach zdobywały złote medale) ostatecznie sięgnęły po brąz. Zawodniczki trenera Wojciecha Weissa przegrywały już 0:2, by ostatecznie po dogrywce wygrać 3:2.

Mecz finałowy rozstrzygnięty został w pierwszej połowie. Rekordzistki prowadziły już 2:0, ale tuż przed zmianą stron straciły bramkę. Ostatecznie wynik 2:1 udało się dowieźć do końca spotkania i zawodniczki trenera Samuela Janii pokonały Słomniczankę Słomniki po raz pierwszy w historii sięgając po złote medale.

Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju zgarnęła Katarzyna Moskała reprezentująca Rekord. Najlepszą bramkarką została Wioletta Myjak (Słomniczanka).