Do startu nowego sezonu pozostało

:::
DniGodzinMinutSekund
Start ligi

Reprezentant Słowacji wzmacnia obronę Widzewa

07.07.24Utworzono
/uploads/assets/5889/vaktor-filip-cekol.JPG
Filip Vaktor został dziś oficjalnie nowym zawodnikiem Widzewa Łódź. 23-letni defensor który ostatnio grał w czeskiej Slavii Praga, to w ostatnim czasie etatowy reprezentant Słowacji, z którą „biało-czerwoni” zmierzą się w najbliższych eliminacjach Mistrzostw Europy.

Vaktor swoją przygodę z futsalem rozpoczął bardzo wcześnie. Już w wieku zaledwie 17 lat trafił do pierwszej drużyny Wild Boys Bratysława, z którymi najpierw awansował do półfinału fazy play-off, zaś już rok później świętował swój pierwszy brązowy medal mistrzostw Słowacji. W kolejnym sezonie obrońca przeniósł się natomiast do MSK Żilina, z którą zakończył rozgrywki ze srebrnym medalem.

Dobra forma, wtedy zaledwie 20-letniego gracza poskutkowała przenosinami do silniejszej ligi czeskiej, w której przez cztery kolejne sezony reprezentował Slavię Praga. Wraz z drużyną ze stolicy naszych południowych sąsiadów Vaktor za każdym razem dochodził do półfinału fazy play-off, dwukrotnie kończąc sezon na najniższym stopniu podium.

W sumie w czeskiej ekstraklasie rozegrał 112 spotkań, będąc jednocześnie pierwszym obcokrajowcem w historii Slavii, który rozegrał w niej 100 spotkań. W jej barwach zdobył też 14 bramek oraz zanotował 35 asyst.

W reprezentacji narodowej Słowacji Vaktor zanotował natomiast do tej pory 11 występów. W nadchodzących eliminacjach mistrzostw Europy nowy nabytek Widzewa będzie miał okazję rywalizować ze swoimi ligowymi, a być może także i klubowymi kolegami, reprezentującymi biało-czerwone barwy.