DniGodzinMinutSekund
Start ligi

Rewanż dla nas! Polska wygrywa ze Słowenią

20.12.21Utworzono
Reprezentacja Polski wygrała w drugim spotkaniu towarzyskim ze Słowenią 5:2. Decydujące bramki padały w ostatnich trzech minutach spotkania.

Po porażce 1:2 w pierwszym meczu reprezentacja Polski odpowiedziała w najlepszy mozliwy sposób i wygrała 5:2. Do przerwy biało-czerwoni prowadzili 2:0 po bramkach Patryka Hoły'ego i Michała Kubika. Po zmianie stron wynik długo się utrzymywał, ale w 31. minucie Słoweńcy zdołali złapać kontakt. W końcówce gospodarze, stawiając już wszystko na jedną kartę i wycofując bramkarza również zdobyli bramkę, ale wcześniej skarcił ich Michał Kałuża, zaś w ostatniej minucie dwukrotnie dobił ich jeszcze Mikołaj Zastawnik.

Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy można zatem uznać za zaliczony. W Holandii polska trafiła do grupy z z Chorwacją, Słowacją oraz Rosją. Pierwsze spotkanie rozegramy 21 stycznia w Amsterdamie.

SŁOWENIA - POLSKA 2:5 (0:2)

Bramki: Matej Fideršek (31), Igor Osredkar (39) - Patryk Hoły (12), Michał Kubik (17), Michał Kałuża (38), Mikołaj Zastawnik (40, 40).

POLSKA: 1. Michał Kałuża - 3. Mateusz Madziąg, 4. Patryk Hoły, 5. Michał Klaus, 8. Dominik Solecki oraz 12. Bartłomiej Nawrat, 20. Łukasz Blaszczyk - 2. Michał Kubik, 7. Mikołaj Zastawnik, 9. Tomasz Lutecki, 10. Maciej Pikiewicz, 13. Tomasz Kriezel, 14. Michał Marek, 15. Sebastian Wojciechowski, 16. Dominik Śmiałkowski.