Skupieni w obronie, skuteczni w ataku

22.02.21Utworzono
/uploads/assets/3157/hiszpanski79.jpg
Dziś w STATSCORE Futsal Ekstraklasie bardzo ważny mecz dla losów utrzymania się: P.A. Nova Gliwice podejmie AZS UW DARKOMP Wilanów. Zainteresowanych wynikiem jest kilka drużyn - najbardziej Fit-Morning Gredar Brzeg oraz AZS UŚ Katowice.

AZS UW DARKOMP jest tuż nad strefą spadkową. Jeżeli wygra, to szanse drużyn na pozycjach spadkowych zmaleją znacznie.

 

- Mecz z Gliwicach to dla nas starcie z gatunku meczów za 6 punktów - uważa Michał Klaus z AZS UW DARKOMP. - Bardzo ważny w kontekście utrzymania. Jeśli chcemy pozostać w STATSCORE Futsal Ekstraklasie, to właśnie z drużynami, które są za nami w tabeli, musimy wygrywać. Będziemy bardzo zdeterminowani, żeby wygrać, choć na pewno nie będzie łatwo. Myślę, że gliwiczanie na pewno się nie położą, bo wciąż szanse na utrzymanie mają. W ostatnich meczach strzelają dużo bramek, aż 15 w trzech ostatnich pojedynkach, ale za to też dużo tracą. Dlatego musimy być maksymalnie skupieni w obronie i skuteczni w ataku.

 

- Nie chcemy patrzeć na rywala, lecz zostawić 100 procent zaangażowania w każdym meczu i po ostatnich dwóch porażkach w wyrównanych spotkaniach, w końcu przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść - mówi krótko i zwięźle Piotr Hiszpański z P.A. Novej.

 

Transmisja z meczu w TVCom.pl od 19.30.

 

Dziś także jeden mecz w 1/8 finału Pucharu Polski: wicemistrz kraju i wicelider tabeli Constract Lubawa zagra na wyjeździe z Hotelem Robert's Port Stare Sady. Początek meczu o godz. 20.

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic

Zdj. P.A. Nowa Gliwice