Smoki poleciały w górę tabeli

03.04.22Utworzono
Red Dragons Pniewy pokonały LSSS Team Lębork 7:3 i awansowały na siódme miejsce w tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy.

Pniewianie objęli prowadzenie w 2 minucie po strzale Piotra Błaszyka zza pola karnego. W 13 minucie wyrównał Davidson Silva. Zabrał piłkę na skrzydle Gracjanowi Miałkasowi i choć tracił równowagę, to zdołał oddać skuteczny strzał.

Ale minutę później było 2:1 dla gospodarzy. Po rzucie rożnym z powietrza celnie uderzył Mateusz Kostecki. A w 16 minucie dwa razy na bramkę gości strzelał Maksym Pautiak - i za drugim razem trafił na 3:1 dla Red Dragons.

Po przerwie, w 24 minucie po aucie uderzył mocno Błaszyk - a interweniujący Piotr Łapigrowski wpakował piłkę do własnej bramki. 4:1. Dwie minuty później Pautiak (na zdjęciu) wyszedł z kontrą i sam ją płaskim strzałem skończył, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. 5:1.

Goście wycofali golkipera, co wykorzystał Adrian Skrzypek uderzeniem do pustej bramki. 6:1. Dopiero w 35 minucie grę w przewadze wykorzystał Łapigrowski. Do końca spotkania gole zdążyli jeszcze strzelić Skrzypek i Vitalij Kolesnik.

Red Dragons Pniewy - LSSS Team Lębork 7:3 (3:1)

Bramki: Błaszyk (2), Kostecki (14), Pautiak 2 (16, 26), Łapigrowski (24-samobójcza), Skrzypek 2 (31, 39) - Davidson (13), Łapigrowski (35), Kolesnik (40)