Smoki wygrywają. P.A. Nova nad przepaścią

03.04.21Utworzono
Czy to już ostatnie godziny P.A. Novy Gliwice w STATSCORE Futsal Ekstraklasie? Po porażce 3:5 z Red Dragons Pniewy gliwiczanie są o krok od pożegnania się z najwyższym poziomem rozgrywkowym. Teraz wszystko zależy od wyniku spotkania w Lesznie!

O ile dla Red Dragons spotkanie z P.A. Novą nie było jakoś specjalnie ważne, porównując to chociażby do półfinału Pucharu Polski, tak dla gliwiczan był to prawdopodbnie najważniejszy mecz sezonu.

Wszystko za sprawą ich pozycji w tabeli oraz straty do bezpiecznej strefy. Gdyby bowiem przyjezdni przegrali to spotkanie, to przy jednoczesnym zwycięstwie AZS-u UW DARKOMP Wilanów z GI Malepszy Futsal Leszno, poznalibyśmy dziś pierwszego spadkowicza do I ligi.

I czarny scenariusz dla gości zaczął spełniać się dosyć szybko, bo już w 4. minucie Piotr Błaszyk otworzył wynik spotkania. Jakby tego było pięć minut później podwyższył Adrian Skrzypek i sytuacja gliwiczan była opłakana.
Ostatecznie do przerwy zakończyło się na stracie trzech bramek - trafienie dołożył Gracjan Miałkas - i nie zapowiadało się, aby po zmianie stron miało to tempo ustać.

Potwierdzenie przyszło błyskawiczniem, bo zaledwie dziesięć sekund po wznowieniu gry, a na listę strzelców wpisał się Patryk Hoły. I choć z przymrużeniem oka Adrian Skrzypek chciał nieco pomóc przyjezdnym swoim trafieniem samobójczym, to zaraz się zrehabilitował golem z rzutu karnego i mielismy już 5:1.

Gliwiczanie do ataku zerwali się dopiero w końcówce spotkania, kiedy w niecałą minutę dwukrtonie Łukasza Błaszczyka pokonał Patrik Zatovic, ale na więcej nie było ich już stać. A to oznacza, że los P.A. Novy pozostaje już wyłacznie w rękach GI malepszy Futsal Leszno.

RED DRAGONS PNIEWY - P.A. NOVA GLIWICE 5:3 (3:0)

Bramki: Piotr Błaszyk (4), Adrian Skrzypek (9, 22), Gracjan Miałkas (12), Patryk Hoły (21)  - Adrian Skrzypek (22 s.), Patrik Zatovic (38, 38).