Spotkanie, którego szybko nie zapomnimy

10.02.21Utworzono
To był pokaz indywidualnych umiejętności czołowych naszych futsalistów: w hicie 21. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice (na zdjęciu) zremisował 4:4 z Clearexem Chorzów po golu Ixemada w przedostatniej sekundzie!

Piast Gliwice - Clearex Chorzów: działo się do końca!

Mecz stał na bardzo dobrym poziomie. To była znakomita wizytówka naszej ligi. W 6 minucie Dominik Wilk z Piasta po rzucie wolnym zamarkował strzał, oszukał rywali, ściągnął na siebie obrońcę i bramkarza Clearexu Rafała Krzyśkę - po czym podał do stojącego przed bramką Mateusza Mrowca. Mrowiec miał czas jeszcze przyjąć piłkę, zanim posłał ją do pustej bramki.

W 11 minucie goście wyrównali. Błąd popełnił Rodrigo Dasaiev z Piasta - piłkę zabrał mu Adam Wędzony i szybko uderzył, zaskakując Michała Widucha w bramce gospodarzy. Z kolei w 18 minucie błąd popełnili goście: zostawili na skrzydle niepilnowanego Dominika Soleckiego, który podciągnął z piłką i pokonał Krzyśkę ładnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Jednak w 26 minucie znów mieliśmy remis. Mariusz Seget z Clearexu ruszył z piłką, nikomu nie podał, zszedł do środka i mocnym płaskim strzałem pokonał Widucha. W 30 minucie gliwiczanie znów prowadzili, bo piłka między nogami jednego z chorzowian trafiła do stojącego przed bramką Clearexu Ixemada i było 3:2. W 32 minucie ponownie był remis: uderzył Sebastian Brocki, lot piłki zmienił Robert Rotuski i było 3:3.

Emocje rosły - zwłaszcza, że minutę później po strzale Brockiego Clearex po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. W końcówce gliwiczanie wycofali bramkarza - na sekundę przed końcem Ixemad dostał piłkę w polu karnym rywali i trafił!

Red Devils Chojnice - LSSS Team Lębork: 13 goli

Już w 35 sekundzie goście objęli prowadzenie. Piłkę przed bramką Red Devils otrzymał Andre Silva i w małym tłoku posłał ją do siatki. Gospodarze wyrównali po aucie: piłkę uderzył Marvin Perković, a stojący pod bramką Patryk Laskowski dostawił nogę - i było 1:1. Ale w 14 minucie goście oswobodzili się z presingu gospodarzy i wyprowadzili wzorową akcję, którą zakończył Lucas Bonifacio. Później goście wyszli we dwóch na bramkarza: Piotr Łapigrowski podał do Krzysztofa Witkowskiego, a ten trafił na 3:1 dla LSSS Team. Kontaktowego gola uderzeniem pod poprzeczkę strzelił Alejandro Asensio, ale 26 sekund później Bonifacio dostał piłkę pod bramką chojniczan i było 4:2 dla gości.

Po przerwie Perković wykorzystał akcję Roberta Świtonia i było tylko 4:3 dla gości z Lęborka. Jednak później brazylijscy gracze LSSS Team dwukrotnie "rozklepali" zaskoczonych gospodarzy i zrobiło się 6:3. Chojniczan dobił były zawodnik Red Devils, Vitalij Kolesnik - strzałem na 7:3 z własnej połowy do pustej bramki. Finisz gospodarzy był już minimalnie spóźniony.

AZS UŚ Katowice - P.A. Nova Gliwice: kolejny dramat katowiczan

W meczu dwóch najsłabszych drużyn przed tą kolejką kibice też obejrzeli festiwal goli, choć strzelanie rozpoczęło się dopiero w 13 minucie, gdy Robert Gładczak wykorzystał odbitą piłkę po strzale Romana Vakhuli. W 15 minucie gliwiczanie wyrównali: bramkarz Dawid Barteczka wybiegł daleko, podał do Mosesa Espilio, a ten z ostrego kąta popisał się pięknym uderzeniem w górny róg. 1:1.

Po przerwie gospodarze w przeciągu 10 sekund zdobyli dwie bramki i było 3:1, ale goście nie poddali się. Wyrównali na 3:3, a na trafienie Michała Dubiela (4:3), po koronkowej akcji z Gładczakiem, odpowiedzieli po indywidualnych akcjach Łukasz i Jakub Borkowscy - i było 5:4 dla P.A. Novej. Piotr Łopuch wyrównał na 5:5, ale po akcji 3 na 2 Maciej Małek po raz drugi pokonał bramkarza AZS UŚ i skończyło się 6:5 dla bardzo szczęśliwych po meczu gliwiczan.

A katowiczanie z rozpaczy ukryli twarze w dłoniach.

Wyniki:

Piast Gliwice - Clearex Chorzów 4:4 (2:1)

Bramki: Mrowiec (6), Solecki (18), Ixemad 2 (30, 40) - Wędzony (11), Seget (26), Rotuski (32), Brocki (33)

Red Devils Chojnice - LSSS Team Lębork 6:7 (2:4)

Bramki: Patryk Laskowski 2 (7, 40), Asensio (19), Perković (24), Storozhuk 2 (37-karny, 39) - Andre Silva (1), Bonifacio 2 (14, 19), Witkowski (16), Tabares 2 (28, 31), Kolesnik (35)

AZS UŚ Katowice - P.A. Nova Gliwice 5:6 (1:1)

Bramki: Gładczak 2 (13, 22), Wojtyna (22), Dubiel (29), Łopuch (32) - Espilio (15), Małek 2 (25, 37), Hiszpański (26), Ł, Borkowski (30), J. Borkowski (31)