Starcie beniaminków dla chojniczan

20.10.18Utworzono
Starcie beniaminków dla Red Devils - chojniczanie pokonali faworyzowany zespół Acany Orła Jelcz-Laskowice 4:2. Trwa czarna seria Piasta Gliwice.

W 16 minucie chojniczanie objęli prowadzenie. Wyszli z kontrą, ładnie "rozklepali" rywali, a Yevhen Moroz strzelił do pustej bramki. Na 2:0 po rzucie wolnym i przebitce podwyższył Andrij Burdiuh. Potem Jakub Mączkowski wykorzystał wyjście z bramki golkipera z Jelcza-Laskowic i postawił Acanę Orła w bardzo trudnej sytuacji. W poprzedniej kolejce Orzeł też przegrywał 0:3 i wygrał z AZS UŚ Katowice. Dziś także skutecznie zaczął odrabiać straty. Najpierw po pięknym uderzeniu Mykoli Morozowa z woleja i bardzo ładnym uderzeniu z półwoleja Janisa Pastarsa. Ale ostatnie słowo należało do gospodarzy: Burdiuh strzelił po ziemi przy słupku.

W starciu Red Dragons Pniewy z Piastem Gliwice Roman Vakhula już w 21 sekundzie wykorzystał niezdecydowanie obrony Piasta i było 1:0. Wynik w ostatniej minucie ustalił Adam Wachoński - trudno opisać tego gola: trzeba go zobaczyć :) Dla nas kandydat do gola kolejki :)

W meczu AZS UG Gdańsk ze Słonecznym Stokiem BiałystokVitalij Lisniczenko wepchnął piłkę do bramki gospodarzy i rozwiązał worek z golami.

Red Devils Chojnice - Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 4:2 (1:0)
Bramki: Moroz (16), Burdiuh 2 (23, 32), Mączkowski (27) - Morozow (29), Pastars (32)

Red Dragons Pniewy - Piast Gliwice 2:0 (1:0)
Bramki: Vakhula (1), Wachoński (40)

AZS UG Gdańsk - Słoneczny Stok Białystok 3:5 (1:4)
Bramki: Domżalski (20), Kawka (38), Poźniak (38) - Lisniczenko 2 (4, 39), Lisowski (11), Firańczyk (16), Osypiuk (17)