• 30.05.2018 Środa 32
  • 02.06.2018 Sobota 72

Trzech reprezentantów Polski w Zielonej Górze i Polkowicach

13.03.18Utworzono
/uploads/assets/869/kuazszg.jpg
Jutro i w czwartek walka w ćwierćfinale Pucharu Polski. W gronie ośmiu drużyn, które pozostały na placu boju, mamy cztery z Futsal Ekstraklasy.

Na początek Persa MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego spotka się z Clearexem Chorzów. Zielonogórzanie wygrali w pierwszej lidze cztery ostatnie mecze, zajmują trzecie miejsce w grupie północnej i mogą sprawić Clearexowi kłopoty. Przypomnijmy, że wcześniej wyeliminowali w Pucharze Polski Piasta Gliwice (6:4). Oczywiście faworytem będą chorzowianie - kibice będą mogli zobaczyć w ich składzie aż trzech kadrowiczów: Mikołaja Zastawnika, Roberta Gładczaka oraz Sebastiana Leszczaka. Transmisja z meczu: https://www.youtube.com/c/SportnetTV/live

 

Bardzo ciekawie powinno być w Chojnicach, gdzie Red Devils Chojnice podejmą Słoneczny Stok Białystok. Red Devils z reprezentantem kraju Sebastianem Wojciechowskim są zdecydowanymi liderami grupy północnej pierwszej ligi. Ale Słoneczny Stok w Futsal Ekstraklasie bardzo dobrze czuje się na wyjazdach - zobaczymy, czy potwierdzi to w Chojnicach.

 

W innym meczu SAN AZS ŁÓDŹ zagra z Red Dragons Pniewy. Czy kibice w hali przy ul. Sobolowej w Łodzi będą świadkami sensacji? Goście przyjadą podrażnieni stratą dwóch punktów w ostatnim meczu ligowym z AZS UG FGdańsk - i stawiamy na nich.

 

W czwartek wyjątkowe emocje w Polkowicach: zagra tam mistrz Polski i niepokonany lider Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała z trzema reprezentantami Polski w składzie, powołanymi na dwumecz z Brazylią.

 

Środa:
Persa MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Clearex Chorzów (18.30)
Red Devils Futsal Club Chojnice - MOKS Słoneczny Stok Białystok (19)
SAN AZS ŁÓDŹ podejmie Red Dragons Pniewy (godz. 20)

 

Czwartek:
Klub Sportowy Futsal Polkowice - BTS Rekord Bielsko-Biała (19)

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic
Zdj. KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego