Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2019/2020

Turniej Futsal Młodej Ekstraklasy - kto zagra w reprezentacji?

07.01.19Utworzono
/uploads/assets/1540/fmeee.jpg
Stawka w tym turnieju jest naprawdę wysoka. Już 20 stycznia poznamy najlepszych młodych futsalistów do 12 lat. Najzdolniejsi zostaną powołani do kadry Polski w swojej kategorii wiekowej i wyjadą na profesjonalny treningowy camp.

Po raz pierwszy w Polsce zostaną rozegrane mistrzostwa w futsalu w tej kategorii wiekowej. Dwanaście drużyn młodzieżowych, w szczególności z klubów z Futsal Ekstraklasa, z całej Polski powalczy o mistrzostwo kraju. Zwieńczeniem turnieju będzie Futsal Camp pod szyldem reprezentacji FME, a po nim towarzyski mecz z rówieśnikami innego kraju. Młodzi piłkarze mają więc o co walczyć.

 

- Futsal to emocje. Poprzez te rozgrywki chcemy pokazać esencję piłki nożnej, dynamiczną grę – mówi Jakub Drwal, dyrektor sportowy Futsal Młodej Ekstraklasy. - Futsal uczy techniki, taktyki, motoryki i weryfikuje mentalne przygotowanie zawodnika do gry. W przyszłości chcemy mieć świadomych i kreatywnych zawodników zarówno na piłkarskich boiskach jak i parkietach, a futsal to ułatwia.


Od grania w futsal zaczęło się wiele piłkarskich karier. Pierwsze kroki w tej dyscyplinie stawiali m.in. Cristiano Ronaldo, czy Leo Messi.

 

Więcej: http://futsalme.pl