Uczeń pokonał mistrza. Sensacja w Opolu

17.10.21Utworzono
Kawał futsalu na wysokim poziomie obejrzeli w niedzielny wieczór kibice zgromadzeni na hali w Opolu. Ostatecznie Dreman Opole Komprachcice po naprawdę znakomitym meczu sensacyjnie pokonał Rekord Bielsko-Biała 3:2 (1:0) sprawiając tym samym, że w STATSCORE Futsal Ekstraklasie mamy już tylko jedną niepokonaną drużynę. Warto także podkreślić, że niedzielny triumf był niezwykle istotny dla szkoleniowca gospodarzy Jarosława Patałucha, który w przeszłości pełnił funkcję asystenta Chusa Lopeza w Orle Jelcz-Laskowice, a teraz pokonał go w bezpośrednim starciu.

Spotkanie Dremana z Rekordem zapowiadało się doprawdy smakowicie i kibice, którzy zdecydowali się je obejrzeć z pewnością nie mogą czuć się rozczarowani. Dość nieoczekiwanie pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a jeśli już ktoś miał delikatną inicjatywę to byli to gospodarze. Zawodnicy mistrza Polski nie potrafili poradzić sobie z agresywną i bardzo ambitną grą zespołu z Komprachic. Swoją przewagę miejscowi udokumentowali golem z 9. minuty, którego autorem był Arkadiusz Szypczyński. Gol 27-latka był jedynym w pierwszej odsłonie gry, na przerwę obie drużyny zeszły zatem przy wyniku 1:0 dla gospodarzy.

Druga część gry rozpoczęła się od trafienia wyrównującego Michała Marka i wydawało się, że powoli wszystko wraca do normy. Tym bardziej, że po 10 minutach ten sam zawodnik zdobył swojego drugiego tego wieczoru gola. Zawodników Dremana utrata dwóch bramek jednak nie podłamała, wciąż grali bardzo ambitnie i na wysokiej intensywności. To wszystko zaprocentowało bardzo szybko – już kilkadziesiąt sekund później błąd w rozegraniu Stefana Rakicia wykorzystał Tomasz Lutecki, po raz drugi tego dnia pokonał Bartłomieja Nawrata. Losy spotkania rozstrzygnęły się natomiast w 34. minucie. W sytuacji sam na sam z Nawratem znalazł się Szypczyński i wspaniałą podcinką zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Choć w ostatnich minutach mistrzowie Polski wycofali bramkarza, nie potrafili odwrócić losów meczu i sensacja stała się faktem.

Dzisiejszy rezultat w Opolu sprawia, że w STATSCORE Futsal Ekstraklasie mamy już tylko jedną niepokonaną drużynę. Jest to Constract Lubawa, który w 6 meczach uzbierał 16 punktów i zajmuje obecnie pozycję wicelidera. Pomimo porażki Rekord utrzymał on pozycję lidera, ale bielszczanie mają jedno spotkanie rozegrane więcej niż reszta stawki. Dreman natomiast dzięki 3 punktom awansował na najniższy stopień podium. Piłkarze Rekordu znakomitą okazję do rehabilitacji będą mieli już za kilka dni – na własnym obiekcie zagrają bowiem z beniaminkiem Górnikiem Polkowice. Dreman natomiast w ligowym hicie zagra na wyjeździe z Constractem Lubawa.

DREMAN OPOLE KOMPRACHCICE – REKORD BIELSKO-BIAŁA 3:2 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Szypczyński 9’, 34’, Tomasz Lutecki 32’ – Michał Marek 21’, 31’

Autor: Paweł Staniszewski