Udanie zakończyć rok

07.12.23Utworzono
/uploads/assets/5489/14900.jpg
To ostatni weekend z FOGO Futsal Ekstraklasą w 2023 roku. Dojdzie do aż trzech starć pomiędzy czołową ósemką, a my przyjrzymy się jednemu z nich - w Bielsku-Białej miejscowy Rekord podejmie Legię Warszawa.

Faworytem z pewnością pozostają wicemistrzowie Polski. Rekord kontynuuje serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Wydawać by się mogło, że taka passa da pozycję lidera albo chociaż drugie miejsce w tabeli, ale nic z tego. Rekordziści mają punkt straty do Constractu oraz tyle samo do Piasta i uzupełniają podium. Podopieczni Chusa Lopeza w sobotę wygrali w Pniewach 5:4, a w wywiadach pomeczowych trener jak i Paweł Budniak zgodnie powtarzali, że drużyna nie prezentowała się z najlepszej strony. Ewentualne zwycięstwo nad Legią będzie bardzo dobrym ukoronowaniem rundy jesiennej w wykonaniu Rekordu i, jeśli nawet Constract i Piast wygrają swoje mecze, wciąż świetną pozycją wyjściową na drugą rundę. 

 

Rekordziści okupili sobotnie zwycięstwo w Pniewach kartkami Gustavo Henrique i Matheusa Ferreira, a jako że było to czwarte upomnienie podanych zawodników w obecnym sezonie, to w nadchodzącym spotkaniu nie wystąpią. 

 

Legia może się podobać w ostatnich tygodniach i nieprzypadkowo drużyna znajduje się na siódmej pozycji z niewielką stratą do Widzewa i Dremana. Ekipa z Warszawy w ostatnich tygodniach wygrała w Lesznie, minimalnie uległa BSF-owi ABJ Bochnia, w roli faworyta z niżej notowanymi rywalami radzi sobie bez zarzutu. W ostatnim spotkaniu ligowym Legia długo męczyła się z Jagiellonią, ale ostatecznie zadecydowała dobra skuteczność z drugiej połowy, by zgarnąć komplet punktów, dzięki wygranej 6:1.

 

Mariusz Milewski w wywiadzie pomeczowym liczy na niespodziankę w meczu z Rekordem. Najważniejsze dla niego jednak jest to, że w pierwszej rundzie pozycja jego zespołu jest bardzo dobra i można myśleć nie tyle o tym, żeby znaleźć się w czołowej ósemce sezonu, co zacząć walczyć o jak najwyższą pozycję wyjściową przed fazą play-off. 

 

W dotychczasowych czterech meczach ligowych pomiędzy Rekordem a Legią, trzykrotnie górą była ekipa z województwa śląskiego. Legioniści pamięcią wracać będą do wydarzeń z marca ubiegłego roku, kiedy to przed własną publicznością niespodziewanie pokonali rywali 2:1. Wówczas bramki dla stołecznych zdobywali Michał Knajdrowski i Mariusz Milewski. Jedyne trafienie dla rekordzistów zanotował Matheus Ferreira. 

 

Spotkanie piętnastej kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy pomiędzy Rekordem Bielsko-Biała a Legią Warszawa odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18:00. Transmisję przeprowadzi Pilot WP. 


fot. Paweł Mruczek