W Chorzowie mają lidera

20.10.18Utworzono
Aż dziesięć goli obejrzeli kibice w Szczecinie: Clearex Chorzów pokonał Pogoń'04 Szczecin 6:4 i przynajmniej do poniedziałku podopieczni trenera Mirosława Miozgi (na zdjęciu) będą liderem Futsal Ekstraklasy.

Wydarzenia toczyły się bardzo szybko - już po 88 sekundach było 1 do 0 dla Pogoni, po strzale powołanego do reprezentacji Polski, Karola Czyszka. - Co z tego, że strzelam bramkę, jak potem gdzieś nie pilnuje w obronie i tracimy przez to dwie. I gubimy te punkty po raz kolejny... - narzekał po meczu Czyszek.

Po zaledwie 14 sekundach odpowiedział inny reprezentant kraju, Sebastian Leszczak. Ten sam zawodnik po sześciu minutach znów wyrównał - odpowiadając na gola Konrada Prawuckiego - i było 2 do 2. - Podniesie to nasze morale - stwierdził Leszczak. - Nawet jak stracimy bramkę - jedną, drugą, trzecią - to jesteśmy w stanie to odrobić.

Ostre strzelanie trwało dalej: Oleksandr Hirka pięknym wolejem po raz trzeci wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Jak się później okazało - po raz ostatni. Goście przed przerwą wyrównali, a po przerwie Krzysztof Salisz trafił dwukrotnie (raz z rzutu rożnego) i zrobiło się 5 do 3 dla Clearexu. - Mecz był bardzo ciężki, bo Pogoń była w pierwszej połowie bardzo skuteczna i popełnialiśmy szkolne błędy - mówił po spotkaniu Salisz. - W końcówce jednak myślę, że wygraliśmy zasłużenie.

Pogoń'04 w końcówce wycofała bramkarza, by grać z przewagą jednego zawodnika w polu. I na trzy minuty przed końcem Mateusz Gepert strzelił kontaktowego gola na 4 do 5. Ale na 20 sekund przed końcowa syreną szczecinianie stracili piłkę - i Vadym Ivanow z własnej połowy trafił do pustej bramki szczecinian.

- Za szybko gdzieś tam próbowaliśmy rozegrać - ocenił bramkarz Pogoni'04 Daniel Szklarz. - No, to są nerwy. Trzeba poprawić te błędy. Ale ciągle mamy tego pecha, który się za nami ciągnie. I nie możemy się z tego wydostać.

POGOŃ 04 Szczecin Futsal Team - Clearex Chorzów 6:4 (3:3)
Bramki: Czyszek (2), Prawucki (7), Hirka (12), Gepert (37) - Leszczak 2 (2, 8), Seget (15), Salisz 2 (25, 25), Ivanov (40)