W obronie skuteczni do bólu

19.09.21Utworzono
Legia Futsal Warszawa pokonała w Opolu Dremana i dołączyła do grona drużyn z kompletem sześciu punktów po dwóch meczach w STATSCORE Futsal Ekstraklasie.

Podobnie jak w pierwszym meczu z GI Malepszy Leszno, Legia zaprezentowała się bardzo dobrze w grze obronnej. A jak już zawodnicy defensywni z pola nie dawali rady, to na drodze piłki do siatki stawał bramkarz Tomasz Warszawski.

Gospodarze atakowali, lecz goście w 5 minucie zrobili bramkową akcję, którą na gola zamienił Adam Grzyb. Dreman dalej napierał, jednak też faulował - i w 17 minucie Mariusz Milewski mocnym precyzyjnym strzałem przy słupku z przedłużonego rzutu karnego podwyższył na 2:0 dla gości.

Po przerwie goście po składnej akcji i strzale Michała Knajdrowskiego podwyższyli na 3:0. Na kilka minut przed końcem gospodarze wycofali bramkarza, ale to też nic nie dało.

Legia w dwóch pierwszych spotkaniach STATSCORE Futsal Ekstraklasy jako beniaminek straciła tylko jednego gola.

Dreman Opole Komprachcice - Legia Futsal Warszawa 0:3 (0:2)

Bramki: Grzyb (5), Milewski (17-karny), Knajdrowski (24)