W oczekiwaniu na podwójne derby

06.04.21Utworzono
/uploads/assets/3280/gliwicegliwice.jpg
Legia Futsal Warszawa jest bliska awansu do STATSCORE Futsal Ekstraklasy, a Sośnica Gliwice jest na pozycji barażowej przed ostatnią kolejką w pierwszej lidze. Jeżeli oba zespoły awansują, to może powtórzyć się sytuacja sprzed 16 lat, gdy w ekstraklasie mieliśmy dwie pary drużyn z tego samego miasta.

Do derbów jesteśmy przyzwyczajeni: ostatnio raczyły nas nimi zespoły z Gliwic: Piast i P.A. Nova. Teraz wszystko wskazuje na to, że P.A. Nova spadnie, ale może zastąpić ją Sośnica, która ostatnio gra bardzo dobrze i ma jeszcze szanse na bezpośredni awans do STATSCORE Futsal Ekstraklasy. A jeżeli nie, to powinna zająć drugą pozycję w grupie południowej pierwszej ligi i o przepustkę do naszej ligi walczyć w barażach.

 

W sezonie 2015/2016 także dochodziło do derbów Gliwic: Nbit walczył z GAF Omegą. Wcześniej (w latach 2007-2011) mieliśmy derby Krakowa - najpierw z udziałem Kupczyka i Gaszyńskich, a potem Kupczyka i Wisły. W sezonie 2006/2007 były derby Gliwic: P.A. Nova z Radanem.

 

Ale 16 lat temu, w sezonie 2005/2006 były podwójne derby - Gliwic i Chorzowa. P.A Nova walczyła o prymat w Gliwicach z Radanem, a w Chorzowie Clearex rywalizował z Marexem. Czy po 16 latach dojdzie do podobnej sytuacji?

 

To oczywiście możliwe, bo na dobrej drodze do STATSCORE Futsal Ekstraklasy jest Legia Futsal, a i Sośnica nie jest bez szans. Pytanie tylko, czy ostatecznie awansuje i pytanie - w kontekście derbów z Legią - czy utrzyma się AZS UW Wilanów, który obecnie jest w tabeli na pozycji spadkowej.

 

Krzysztof Dziedzic

Zdj. Piast Gliwice