:::

W Pucharze Polski bez niespodzianek

08.01.22Utworzono
Kolejni reprezentanci STATSCORE Futsal Ekstraklasy zameldowali się w 1/16 finału Pucharu Polski. Dziś swoje mecze wygrali m.in. zawodnicy Fit-Morning Gredaru Brzeg oraz Teamu Lębork.

Dziesięć drużyn grało i dziesięć drużyn awansowało do 1/16 finału Pucharu Polski. Zespoły STATSCORE Futsal Ekstraklasy w pucharowej batalii jak na razie są bezbłędne. Dziś do najlepszych 32 drużyn awansował Fit-Morning Gredar Brzeg oraz Team Lębork.

Brzeżanie tylko na początku dali nadzieję swoim rywalom z II-ligowego Śląska Wrocław. Mimo zmian kadrowych – drużynę z Opolszczyzny opuścili Łukasz Nocoń, Kacper Sykulski oraz Paweł Boczarski i bramkarz Jakub Budych, których zastąpili Sebastian Kozina, Robert Babijczuk oraz dwójka golkiperów: Marcin Raczkowski i Szymon Konieczny – gracze z Opolszczyzny przez praktycznie cały mecz kontrolowali boiskowe wydarzenia, dzięki czemu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 5:2.

Ostatecznie zakończyło rezultatem 11:4, który całkowicie oddawał przewagę Fit-Morning Gredaru, a tym samym pozwolił im awansować do 1/16 finału.

Nieco skromniej, ale równie pewnie awans zapewnili sobie gracze Teamu Lębork. Zawodnicy z północy Polski mierzyli się II-ligowym KP Wooden Villa Września i po szybkim objęciu prowadzenia 2:0 lęborczanie nieco spuścili z tonu. Do przerwy zdołali wbić jeszcze jedną bramkę, zaś po zmianie stron zrobili to dwukrotnie, co dało im zwycięstwo 5:0.

Komplet wszystkich wyników rozegranych spotkań Pucharu Polski:

BSF Busko-Zdrój – AZS UMCS Lublin 0:3

Ząbkowski Niemodlin – Come-On Kobierzyce 3:5

Orlik Mosina – KS Futsal Piła 5:6

Santos Białystok – Podkowa Teqball Club 3:2 k. (5:5 pd.)

JKS Jarosław – Heiro Rzeszów 4:6

Futsal Świecie – LZS Dragon Bojano 3:2

FC Pyskowice – Piast Gliwice 1:10

Caffaro Futsal Kazimierza Wielka – AZS UE Kraków 0:5

Sośnica Gliwice – Górnik Polkowice 4:5 (1:3)

KKF Konin – FC Reiter Toruń 3:5 (1:2)

Mundial Żary – Clearex Chorzów 2:10 (1:4)

TAF Toruń – KS Gniezno 6:3

Futsal Team Chełmża – Red Devils Chojnice 4:8 (1:2)

OSiR Krosno Odrzańskie – Gwiazda Ruda Śląska 6:4

Już jutro swoje mecze rozegrają m.in. GI Malepszy Futsal Leszno, MOKS Słoneczny Stok Białystok oraz Dreman Opole Komprachcice.