:::

Walkę o brąz czas rozpocząć

16.05.24Utworzono
Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w kwestii wyłonienia medalistów za sezon 2023/24! Na pierwszy ogień w sobotę będziemy świadkami rywalizacji o brązowy medal, w której GI Malepszy Arth Soft Leszno podejmie Piasta Gliwice. Początek pierwszego spotkania od godziny 19:00, a na transmisję zapraszamy do Pilota WP.

Oba zespoły po cichu liczyły na to, że znajdą się w Wielkim Finale. Leszczynianie uwierzyli po tym, jak niespodziewanie pokonali we własnej hali Constract w pierwszym starciu półfinałowym i objęli prowadzenie w rywalizacji do dwóch zwycięstw. Piast z kolei od początku sezonu był jednym z faworytów do walki o złoto, ale te marzenia są odroczone w czasie na co najmniej rok ze względu na słabszą grę w półfinale przeciwko Rekordowi.

Rywalizacja GI Malepszy Arth Soft z Piastem to powtórka za mecz o trzecie miejsce z zeszłego sezonu czy niedawnego dwumeczu w finale Pucharu Polski. W obu tych pojedynkach górą byli faworyzowani gliwiczanie, ale leszczynianie postawili trudne warunki. Rok temu Piast w dwóch spotkaniach rozstrzygnął walkę o brąz, ale w drugim spotkaniu ekipa z Wielkopolski potrafiła doprowadzić do dogrywki. W niedawnej rywalizacji w finale Pucharu Polski oba zespoły podzieliły się zwycięstwami, ale lepszy bilans bramkowy miał Piast, który ostatecznie sięgnął po pierwsze w tym roku trofeum.

GI Malepszy Arth Soft z pewnością liczy na atut własnej hali w pierwszym, sobotnim spotkaniu. Doping publiczności dał im zwycięstwo nad Constractem w półfinałowym starciu. Leszczynianie będą też chcieli się zrewanżować za porażkę pierwszego maja w pierwszym spotkaniu finałowym w Pucharze Polski. Wówczas do przerwy mecz był wyrównany, ale druga połowa należała już do gliwiczan. W porównaniu do tamtego spotkania podopieczni Tomasza Trznadla mogą liczyć na wzmocnienie składu, bowiem do gry wrócił Serhii Malyshko.

Po raz drugi z rzędu Piast powalczy o brązowe medale Mistrzostw Polski. Aspiracje i apetyty w klubie z pewnością były większe, ale po raz drugi, odkąd po fazie zasadniczej rywalizacja toczy się w fazie play-off gliwiczanie zatrzyamali się w półfinale. Teraz są faworytem w rywalizacji z GI Malepszy Arth Soft, a ewentualne zdobycie brązowych medali w połączeniu z niedawnym Pucharem Polski będzie można uznać za dobre zakończenie sezonu.

Pierwsze starcie o brązowy medal Mistrzostw Polski za sezon 2023/24 zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 19:00 w Hali Trapez w Lesznie. Transmisję przeprowadzi Pilot WP.