Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2019/2020

Wiara w spokojne utrzymanie się

12.09.18Utworzono
/uploads/assets/1263/Jakubiak_solne.jpg
- Środek tabeli jest jak najbardziej realny. Myślę, że jeżeli będziemy grać konsekwentnie i spełniać założenia, które będzie nakreślał nam trener, to powinniśmy spokojnie utrzymać się, a nawet wejść do pierwszej szóstki - mówił dziś kapitan Pogoni'04 Szczecin, Mateusz Jakubiak w wywiadzie dla TVP3 Szczecin.

Jakubiak wciąż jeszcze dochodzi do siebie po poprzednich rozgrywkach. - Zdecydowanie to był najtrudniejszy sezon, od kiedy jestem w Pogoni - przyznał. - Przede wszystkim odbił się na zdrowiu zawodników. Mieliśmy liczne kontuzje, graliśmy tak naprawdę niektóre mecze w cztery, pięć osób, bez żadnej zmiany. Ale trzeba było po prostu wyjść na boisko i robić swoje. Zrobiliśmy swoje, utrzymaliśmy się, a to było najważniejsze.

 

Teraz ma być dużo spokojniej.

 

- Wiadomo, że z tymi zespołami, które są najmocniejsze w Futsal Ekstraklasaie ciężko będzie rywalizować - zastrzega. - Ale myślę, że jest realna szansa, abyśmy w pierwszej szóstce się znaleźli.

 

Pogoń'04 przystąpi do sezonu z trzeba nowymi zawodnikami - to Ukrainiec Oleksandr Hirka, Karol Czyszek i Bartosz Przygórzewski, a także z Konrad Prawucki, który wrócił do szczecińskiego klubu po występach w KP Błękitni Stargard w drugiej lidze piłkarskiej. To może coś zmieniło się na lepsze w sytuacji finansowej klubu?

 

- Za dużo się nie zmieniło - mówi Jakubiak. - Ale nasi prezesi zdołali ich pozyskać. I jest szansa, że wniosą coś do drużyny i będą stanowić o sile tego zespołu.

 

Spisał: Krzysztof Dziedzic
Zdj. Artur Szefer