Wpadka Piasta, czyli tylko punkt

25.04.21Utworzono
Piast Gliwice gubi punkty! Nie wykorzystał okazji na wyprzedzenie Constractu Lubawa: z GI Malepszy Leszno zdobył tylko punkt - i właśnie punkt traci do drugiego Constractu na pięć kolejek przed końcem sezonu.

W meczu GI Malepszy z Piastem w 8 minucie Mateusz Lisowski zachował zimną krew pod bramką Piasta - i było 1:0. Wicelider z Gliwic specjalnie się tym nie przejął: zwłaszcza, że szybko wyrównał Mateusz Mrowiec. Ale w 15 minucie Kacper Konopacki znów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a rezultat 2:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie, w 25 minucie z lewej strony uderzył Dominik Solecki - i wyrównał na 2:2. Jednak później gliwiczanie nie zdołali objąć prowadzenia - i na cztery minuty przed końcem wycofali bramkarza. Najpierw mieli dużo szczęścia, że nie stracili gola, bo leszczynianie strzelali z własnej połowy do pustej bramki Piasta. W ostatniej minucie gliwiczanie mieli piłkę meczową, ale... nie wpadło.

GI Malepszy Leszno - Piast Gliwice 2:2 (2:1)

Bramki: Lisowski (8), Konopacki (15) - Mrowiec (9), Solecki (25)

W meczu LSSS Teamu Lębork z P.A. Novą Gliwice zdecydowanym faworytem byli gospodarze - i w 10 minucie objęli prowadzenie po strzale zza pola karnego Vitalija Kolesnika, który wykorzystał, że bramkarz gości był zasłonięty. Jednak następne bramki dla gospodarzy nie padały - a w 18 minucie goście przeprowadzili świetną akcję, piłka powędrowała jak po sznurku. Akcję zaczął Patrik Zatović, który popisał się także asystą - i było 1:1 po golu Filipa Martona.

Jednak po przerwie, w 24 minucie Mateusz Madziąg z boku boiska zagrał przed bramkę gliwiczan, a Maciej Małek zaliczył samobójcze trafienie. W 30 minucie Madziąg zszedł do środka i strzałem w bliższy róg zaskoczył golkipera P.A. Novej - 3:1. Ale w 33 minucie gospodarze zrobili ogromny błąd w obronie i Zatović do pustej bramki trafił na 3:2. Jednak w 39 minucie Eric Tabares otrzymał piłkę jak na patelni od Lucasa Bonifacio - i strzałem na 4:2 dobił gości. W ostatniej minucie przedłużonego rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Andre - trafił w słupek.

LSSS Team Lębork - P.A. Nova Gliwice 4:2 (1:1)

Bramki: Kolesnik (10), Małek (24-samobójcza), Madziąg (30), Tabares (39) - Marton (18), Zatović (33)

Tekst: Krzysztof Dziedzic