Wygrywały faworytki

12.09.18Utworzono
Nie było niestety, niespodzianki w pierwszym dniu turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy w futsalu kobiet. Biało – czerwone przegrały z Włoszkami 1:6, a jutro czeka je jeszcze trudniejsze spotkanie z Hiszpankami, które rozpoczęły turniej jeszcze „mocniej”.

Polki, które przystąpiły do tego turnieju mocno osłabione, zwłaszcza w pierwszych minutach próbowały przeciwstawiać się rywalkom. Włoszki już w pierwszej minucie objęły prowadzenie, ale w siódmej minucie wyrównała młodziutka Katarzyna Włodarczyk. W kolejnych fragmentach meczu było już jednak gorzej. Do przerwy rywalki prowadziły 3:1, a cały mecz wygrały ostatecznie różnicą pięciu goli.

Jutro nasze dziewczyny czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Mecz z gospodyniami, które uznawane są za faworytki tego turnieju i już pierwszego dnia objęły prowadzenie w tabeli. Wygrały bowiem z Rumunkami 12:1. Początek tego spotkania o godzinie 20.30. Wypada naszym dziewczynom życzyć powodzenia! Wcześniej natomiast, o 18.00 mecz Rumunia – Włochy. Zakończenie zmagań w sobotę. Do finałów awansuje tylko zwycięzca turnieju.