DniGodzinMinutSekund
Start ligi

Zwycięska seria z Anglią trwa

03.06.18Utworzono
Dwoma zwycięstwami zakończyła się wyprawa reprezentacji Polski na Wyspy Brytyjskie. Biało – czerwoni zagrali w iście eksperymentalnym składzie, dlatego też momentami nie brakowało problemów. Przy wsparciu licznego grona naszych kibiców udało się jednak podtrzymać serię zwycięstw z Anglią. Teraz czas na wyciągnięcie przysłowiowych wniosków.

W sobotnim spotkaniu reprezentacja Polski wygrała 3:1. Zaczęło się wszystko źle, bo od trafienia naszych rywali. Wyrównał jednak gracz pierwszoligowego GKS-u Tychy, Bartek Sitko. W drugiej połowie biało – czerwoni uzyskali wyraźniejszą przewagę, najlepsze sytuacje mieli Mikołaj Zastawnik i Tomasz Lutecki, ale do siatki trafił Maciej Mizgajski (dowołany w miejsce kontuzjowanego Sebastiana Grubalskiego) i w ostatnich sekundach meczu nasz bramkarz, Michał Kałuża.

W niedzielnym spotkaniu emocji było jeszcze więcej, bo w pewnym momencie przegrywaliśmy z Anglią 4:2. Końcówka należała jednak do biało – czerwonych, a konkretnie do Sebastiana Leszczaka, który już w meczach Futsal Ekstraklasy upodobał sobie seryjne zdobywanie bramek. Jego trzy gole pozwoliły nam się cieszyć z wygranej, wcześniej na listę strzelców wpisywali się także: Tomasz Kriezel i kolejny pierwszoligowiec Amadeusz Pasierb (GSF Gliwice).

Teraz naszą reprezentację czeka letnia przerwa, ale już wkrótce, za niespełna dwa tygodnie biało – czerwone barwy przywdzieją nasi młodzieżowcy. Reprezentacja Polski do lat 19 trenera Łukasza Żebrowskiego zagra w Chorwacji w bardzo atrakcyjnym turnieju, który rozpocznie się dokładnie 12 czerwca. Biało – czerwoni zagrają łącznie tam pięć spotkań. W grupie zmierzą się z Kostaryką. Irakiem i Chorwacją.