Zwycięstwo na koniec

16.09.18Utworzono
Na trzecim miejscu biało – czerwone zakończyły turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku przyszłego roku. W ostatnim spotkaniu Polki pokonały Rumunki 4:2. Do finałów awansowały natomiast Hiszpanki, które pewnie wygrały wszystkie trzy spotkania.

Wygranie grupy eliminacyjnej z Hiszpanią czy Włochami od początku graniczyło niemalże z cudem, ale biało – czerwone deklarowały, że będą walczyć. I tak faktycznie było. W meczach z faworyzowanymi ekipami były momenty... ale do zdobycia chociażby punktu to było za mało.

Udało się natomiast wygrać trzeci mecz, z Rumunią, która także dwa pierwsze spotkania przegrała. Polki od początku tego meczu miały zdecydowaną przewagę. Wynik ustalony został już w pierwszej połowie, a łupem bramkowym podzieliły się: Katarzyna Włodarczyk, Sandra Lichtenstein (dwukrotnie trafiła do bramki rywalek) oraz Alicja Zając. W końcówce pierwszej połowy Polki nie wykorzystały jeszcze rzutu karnego.

Biało – czerwone zakończyły więc zmagania na trzecim miejscu, z jedną wygraną i dwiema porażkami. W „finale” hiszpańskiego turnieju gospodynie zaskakująco łatwo ograły Włoszki 6:0. Hiszpanki zagrają w finałach Mistrzostw Europy, wraz z reprezentacjami Rosji, Ukrainy i Portugalii.